مسائل مهدهای کودک به دنبال شیوع ویروس کرونا

به گزارش ساعت دیواری، خبرنگاران/لرستان معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مهدهای کودک آسیب های جدی و جبران ناپذیری را برای مهدها به وجود خواهد آورد.

مسائل مهدهای کودک به دنبال شیوع ویروس کرونا

سلمان کریمیان اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد استانی پیشگیری از ویروس کرونا مبنی بر تعطیلی مهدهای کودک از ابتدای اسفندماه و عدم پرداخت شهریه توسط والدین مدیران و مؤسسین مهادی کودک توانایی پرداخت هزینه های جاری مرکز نظیر اجاره بها حقوق و بیمه پرسنل خود را ندارند.

وی توضیح داد: تعطیلی مهادی کودک در این مقطع آسیب های جدی و جبران ناپذیری را برای ادامه فعالیت پس از بحران به همراه خواهد داشت و قطع به یقین در آینده شاهد تعطیلی تعداد زیادی از این مراکز به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه های جاری و بالطبع آن شاهد بیکاری تعداد زیادی از پرسنل شاغل در این مراکز خواهیم بود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 80 درصد این مراکز در املاک استیجاری فعالیت نموده و مدیران این مراکز با این تعطیلی نابهنگام توانایی پرداخت اجاره بهای خود را نخواهند داشت.

کریمیان افزود: به منظور جبران بخشی از هزینه ها برای عبور از بحران و برهه حساس کنونی پیش آمده به والدین بچه ها ثبت نام شده در این مراکز پیشنهاد می گردد نسبت به پرداخت شهریه اسفندماه طبق تعرفه های مصوب مهدکودک اقدام نمایند.

وی بیان نمود: بر اساس تبصره 2 ماده 5 قرارداد منعقده فی مابین اولیاء و مدیران مهادی کودک هرگونه عدم استفاده از خدمات مهد به خاطر تعطیلات رسمی، آلودگی هوا برودت و...مشمول کسر شهریه نمی گردد و در این شرایط رقمی کسر و یا مسترد نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسائل مهدهای کودک به دنبال شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل مهدهای کودک به دنبال شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید