اخبار سیاسی

کسب وکارهای کوچک و متوسط چشم انتظار حمایت دولت

فضای کسب وکار کشور طی سالیان متمادی است که تحت فشارهای داخلی و بین المللی قرار گرفته است. مسائل ساختاری و مزمن اقتصاد ایران از یک سو و شوک ارزی و تورم و رکود و تحریم های بین المللی از سوی دیگر، رمقی برای کسب و کارها به ویژه کسب وکارهای کوچک و متوسط (SME ها)...

12 تیر 1399

طرح جامع بنادر کشور تا انتها شهریور نهایی می شود

محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گردهمایی معاونان فنی و مهندسی این سازمان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: با تلاش جدی در راستای کاهش و تعدیل مسائل گام برخواهیم داشت و تاکید جدی سازمان بنادر و دریانوردی بر اتمام هرچه سریع...

11 تیر 1399

وزارت خارجه: در دوران وزارت خارجه پامپئو هیچ صلح و ثباتی در جهان به دست نیامده است

وزارت امور خارجه کشورمان در حساب توئیتری خود نوشته است: در دوران وزارت خارجه پامپئو هیچ صلح و ثباتی در جهان به دست نیامده است.

2 تیر 1399

کارنامه قبولی تجارت ایران زیر سایه تحریم

تحریم ها با هدف قرار دادن مبادلات مالی و کالایی ایران در همه حوزه ها و حتی مبادلات غیرمستقیم و واسطه ای، مسائل قابل توجهی برای تجارت خارجی ایران در سال 98 به همراه آورد؛ اما حالا، آمارهای رسمی ازموفقیت و کارنامه قابل قبول تجارت خارجی ایران زیر سایه تحریم...

29 خرداد 1399

دیده بان حقوق بشر: زندان های بحرین به کانون کرونا تبدیل می شود

سازمان دیده بان حقوق بشر از دولت بحرین خواست که زندانیان این کشور را برای جلوگیری از مبتلا شدن احتمالی آنها به بیماری کرونا آزاد کند.

28 خرداد 1399

خلاء ریاست جمهوری به تضعیف نظام دموکراتیک در لبنان منجر می گردد

به گزارش خبرنگاران، تمام سلام نخست وزیر لبنان در مصاحبه با روزنامه النهار چاپ لبنان نسبت به خلا ریاست جمهوری در این کشور هشدار داد زیرا این امر به تضعیف نظام دموکراتیک در لبنان منجر خواهد شد.

27 خرداد 1399

خبرنگاران ترافیک و پارکینگ دو چالش جدی قم

قم-خبرنگاران- معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم تایید کرد که دو مسئله ترافیک و پارکینگ دو چالش جدی قم بویژه در ایام زیارتی و از جمله برگزاری نیمه شعبان و مناسبت های ملی و مذهبی است.

26 خرداد 1399

کوشش روزنامه سازندگی برای جلوگیری از اضمحلال لیبرالیسم تأسف برانگیز است

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در نامه ای به سردبیر روزنامه سازندگی نوشت: در حالی که بلندگو های سرمایه داری ناگزیر به طرح ناکارآمدی لیبرالیسم شده اند، رسانه ای در تهران مدعی است که لیبرالیسم می تواند از خودش دفاع کند.

21 خرداد 1399

طلوع کرونا، جهش ژنتیکی ترامپ و غروب هژمونی آمریکا

خبرنگاران، گروه بین الملل - محمد قادری: با فروکش کردن کرونا اولین سوال مطرح در آمریکا تأثیر این ویروس بر انتخابات ریاست جمهوری 2020 است و اینکه آثار به جا مانده از کرونا تا چه اندازه می تواند عامل شکست یا پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات پیش رو باشد.

20 خرداد 1399

آخرین تصمیم درباره فعالیت مدارس و امتحانات ، سرنوشت کنکوری ها مشخص شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، آخرین تصمیمات این شورا برای ادامه فعالیت مدارس و نحوه برگزاری امتحانات را گفت.

18 خرداد 1399

یادداشت استاد دانشگاه شانگهای، لزوم معرفی ایران و چین واقعی به مردم دو کشور

برخی از کشورهای جهان نمی خواهند ببینند ایران و چین باهم رابطه محبت آمیز دارند، این کشورها حتی برای تضعیف رابطه محبت آمیز بین ایران و چین تلاش می کنند.

12 خرداد 1399

شکست الزرفی در متقاعد کردن گروه های اکثریت

مامور تشکیل دولت جدید عراق نتوانست احزاب سیاسی شیعه (اکثریت) را برای برگزاری یک نشست جهت بحث درباره تشکیل کابینه به ریاست وی متقاعد کند.

4 خرداد 1399

سیاست خارجی؛ پاشنه آشیل دولت ترامپ، جبهه ای از کشورها باید مقابل رئیس جمهور آمریکا بایستند

یک کارشناس امور آمریکا با بیان اینکه شکل گیری جبهه ای از دولت ها برای مقاومت در برابر سیاست های رئیس جمهور آمریکا می تواند راهگشا باشد، سیاست خارجی را پاشنه آشیل دولت ترامپ توصیف کرد.

1 خرداد 1399

انتقاد تند نماینده کنگره آمریکا از حفظ تحریم های ایران در بحبوحه کرونا

نماینده مسلمان کنگره در واکنش به اظهارات اخیر مقام های آمریکایی مبنی بر عدم لغو تحریم های آمریکا علیه ایران علی رغم شیوع ویروس کرونا تأکید کرد که حفظ این تحریم ها یک ظلم ابرشرورانه است.

20 اردیبهشت 1399

وزارت خارجه چین: ویروس، سیاست و ایدئولوژی نمی شناسد، باید با هم همکاری کنیم

سخنگوی وزارت خارجه چین با انتشار پیامی توئیتری بر لزوم همکاری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید نمود.

9 اردیبهشت 1399

اسناد پاناما: گسترش سوءظن، فریب مردم

وکیل جنایی بین المللی ساکن تورنتو در تازه ترین کتاب خود شماره صفر در توصیف واقعیت دستکاری کردن و دستکاری رسانه های غربی، از زبان سردبیر یک روزنامه می نویسد: آیا جرمی بزرگ تر از فریب مردم را هم می توان مرتکب شد؟

4 اردیبهشت 1399

انتخابات پارلمانی تاجیکستان؛ نتایجی که قابل پیش بینی است

به اعتقاد بیشتر تحلیلگران نتایج انتخابات پارلمانی امروز تاجیکستان قابل پیش بینی است.

29 فروردین 1399

اعلام ساعت کاری ادارات تهران در بحران کرونا ، دستگاه ها به این اشخاص مرخصی دهند

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاههای عمومی تا اطلاع ثانونی و تغییر شرایط بیماری از ساعت 8 تا 13 است.

27 فروردین 1399

لبنان بخشی از دسته بندی های سیاسی در منطقه نخواهد بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، حسان دیاب نخست وزیر لبنان در جریان نشست کابینه با حضور میشل عون رئیس جمهوری لبنان تاکید نمود که این کشور هرگز بخشی از دسته بندی های سیاسی در منطقه نخواهد بود.

26 فروردین 1399

روز وکیل بر جامعه بزرگ وکلا مبارک باد

در دوران کودکی و حتی وقتی به مدرسه می رفتم، همیشه شغل آینده ام را در ذهنم مجسم می کردم، حرفه ای که با آینده یک نفر سر و کار داشت. همیشه دوست داشتم ساعت ها در راهروهای دادسرا راه بروم و به مردمی که سخت مشغول پرونده خود بودند، نگاه کنم. از سالن دادگاه یکی با...

23 فروردین 1399
تعداد: (136)