سلامتی و پزشکی

بیمارستان های اطفال هم پُر شد

یک فوق تخصص عفونی اطفال و رییس بخش عفونی بیمارستان بچه ها مفید با اشاره به شرایط ابتلای بچه ها به گونه هندی کرونا یا همان کرونای دلتا که این روز ها در کشور شیوع پیدا نموده است، گفت: بچه ها بیشتر ممکن است به ویروس کرونای دلتا مبتلا شوند و به تبع آن در زنجیره...

6 مرداد 1400

مهمترین عوارض ریوی پس از ابتلا به کرونا

شفقنا/یک متخصص ریه درباره راهکارهای لازم در تقویت ریه پس از ابتلا به کرونا گفت: کرونا می تواند ریه و کلیه و سیستم قلبی و عروقی را درگیر کند و این ها فاکتور های موثر در میزان درگیری با بیماری هستند. گاهی می بینیم بیمار در ظاهرا درگیری ریوی کمی دارد ولی بعدا...

5 مرداد 1400

دندان عقل را بکشید تا حس چشایی تان تقویت شود

تهران (پانا) - مطالعات نشان می دهد از دست دادن دندان عقل منجر به افزایش حس چشایی می شود.

31 تیر 1400

واکنش مهدویان به سانسور سریال زخم کاری

محمدحسین مهدویان کارگردان سریال زخم کاری درباره سانسورهای اعمال شده روی این مجموعه یادداشتی انتقادی منتشر کرد.

30 تیر 1400

شرایط بازگشایی مدارس در مهر 1400 چگونه است؟

خبرنگاران : مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره شرایط بازگشایی مدارس در مهر ماه توضیحاتی داد.

28 تیر 1400

موج سواری کرونایی در بازار کتاب کودک، بازار در تصرف قوی ترها

خبرنگاران ، بیش از 16 ماه است که درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار های مختلف از جمله بازار کتاب و یا دوره پسا کرونا بحث می گردد. بازار کتاب کودک که براساس آمار ها با افت 20 درصدی فراوری و کاهش شمارگان 25 درصدی، افت معنا داری را در سال 1399 در مقایسه با...

24 تیر 1400

نویسندهٔ در حاشیه چه سهمی دارد؟

احمد اکبرپور با بیان این که ادبیات در بحران زاده و در آرامش خلق می گردد، می گوید: ادبیات در جامعه ما به رسمیت شناخته نمی گردد و در حاشیه واقع شده است و نویسنده ای که در حاشیه است نمی تواند کاری بکند.

23 تیر 1400

اختصاص یکهزار و 104 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان قشم

فرماندار قشم گفت: یکهزار و 104 میلیارد ریال اعتبار استانی برای اجرای طرح های این شهرستان اختصاص یافت.

18 تیر 1400

یکی از نشانه های اولیه دیابت

دیابت از جمله بیماریهای مزمن است که بر فرآیند طبیعیِ تبدیل مواد غذایی مصرفی به انرژی تاثیر می گذارد و بنابر گفته کارشناسان سلامت، احتمال عدم تشخیص این بیماری در مراحل اولیه بسیار زیاد است.

17 تیر 1400

واکسیناسیون کرونا اجباری نیست

رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت گفت: واکسیناسیون سالمندان در حال حاضر اجباری نیست و اجباری برای واکسیناسیون کرونا وجود ندارد.

11 تیر 1400

واکسیناسیون بچه ها 12سال به بالا بازگشت به زندگی عادی را تسریع می نماید

یک متخصص بیماری های عفونی اطفال در آمریکا با اشاره به مجوز استفاده اضطراری واکسن فایزر برای بچه ها 12 سال به بالا گفت: تزریق واکسن های کووید-19 به بچه ها 12 سال به بالا ایمن و موثر است و ممکن است فرایند بازگشت به زندگی عادی را تسریع کند.

11 تیر 1400

راهنمای انتخاب پرده برای دکوراسیون منزل

پرده برای دکوراسیون منزل نقش بسیار حیاتی دارد. پرده ها علاوه بر اینکه حریم خصوصی منزل را بیشتر حفظ می کنند، نقش بسیار مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل نیز ایفا می کنند. از طرفی پرده ها در تنظیم میزان نور ورودی به درون منزل هم تأثیر دارند. انتخاب پرده...

8 تیر 1400

عبور پرسپولیس از هفت ایستگاه سخت برای قهرمانی پنجم

تیم فوتبال پرسپولیس کمترین استراحت را بین تیم های لیگ فزونی در یک سال گذشته داشته است.

27 خرداد 1400

جزئیات برگزاری کنفرانس بین المللی سیموست 2021 اعلام شد

رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران جزئیات برگزاری چهل و هشتمین کنفرانس سالانه موزه ها و مراکز علم جهان (سیموست) را گفت.

22 خرداد 1400

قوورما، روش سنتی عشایر اردبیل برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی

فرهنگ غذایی ایرانیان بخش جذاب و جالبی از مناسبات فرهنگی آنان به شمار می رود، در این فرهنگ باور عمومی بر این است که مواد غذایی نعمات خدا هستند و از این رو بی احترامی به غذا معادل بی احترامی به خالق به شمار می رود.

20 خرداد 1400

سال 99 ازن در تهران رکورد زد

حسین شهیدزاده مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه گزارش سالانه کیفیت هوای تهران در دست تدوین است، اظهار کرد: در این گزارش به آنالیز آلاینده های مختلف از جمله ازن در تهران پرداخته شده است.

5 خرداد 1400

چرا خرافات را باور می کنیم

تهران (پانا) - در سراسر دنیا و میان ملت های گوناگون، باور ها و اعتقادات خرافی ای وجود دارد که ریشه آن ها را باید در فرهنگ آن ها جست. افراد بسیاری هستند که زندگی شان با باور های خرافی عجین شده است.

1 خرداد 1400

خبرنگاران 70 بیمار کرونایی در بیمارستان ایذه بستری هستند

اهواز - خبرنگاران - سرپرست فرمانداری ایذه گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری در شهرستان ایذه با بیش از 200 هزار نفر جمعیت به صورت متغیر بین 60 تا 70 نفر است.

21 اردیبهشت 1400

افزایش تعدادشهرهای قرمز ونارنجی با عدم رعایت در روز طبیعت، اقدام به سفربیش از15000کرونامثبت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش بار بیماری کرونا در سطح کشور، گفت: پیش بینی می کنم یک هفته تا 10 روز بعد از تعطیلات عید افزایش شدیدتر بار بیماری را خواهیم داشت و این بر لزوم افزایش مراقبت ها می افزاید.

13 اردیبهشت 1400

25 ترفند برای پرورش خلاقیت در بچه ها

پرورش کودک خلاق بسیار آسان تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. شما با انتخاب این روش پرورش و تربیت شرایطی پیش می آورید که کودک سؤالات جذاب زیادی را درباره موضوعات مختلف بپرسد و در خلال این پرسش و پاسخ ها، تفکر خلاقانه را در کودک پرورش دهید. امروز در خبرنگاران...

11 اردیبهشت 1400
تعداد: (195)