کشتی ترکیه ای حامل سلاح در بندر طرابلس هدف حمله نهاده شد

به گزارش ساعت دیواری، یک کشتی حامل سلاح و مهمات ترکیه ای بامداد روز سه شنبه در بندر طرابلس لیبی هدف حمله نهاده شد.

کشتی ترکیه ای حامل سلاح در بندر طرابلس هدف حمله نهاده شد

به گزارش گروه بین الملل ساعت دیواری، یک کشتی باری ترکیه که بامداد روز سه شنبه به بندر طرابلس رسیده بود هدف حمله نهاده شد.

رسانه های عربستان سعودی گزارش داده اند که این کشتی حامل سلاح و مهمات بوده و از ترکیه به بندر طرابلس آمده بود.

شورای امنیت سازمان ملل از سال 2011 به دنبال انقلاب در لیبی علیه رژیم معمر القذافی، طی قطعنامه ای صادرات سلاح به لیبی را ممنوع خاطرنشان کرد اما از چند سال پیش تعدادی از کشورها این قطعنامه را نقض می نمایند.

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه(دیروز) در سرانجام نشست خود در بروکسل توافق کردند که این اتحادیه مأموریت جدیدی در دریای مدیترانه به منظور نظارت بر اجرای تحریم تسلیحاتی لیبی شروع کند.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس(غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی به نخست وزیری عبدالله الثنی و عقیله صالح رئیس مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

این کشور از بیش از ده ماه پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج در طرابلس (غرب) تبدیل شده است، حفتر از حمایت های اقتصادی و تسلیحاتی امارات و مصر برخوردار است و نیروهای السراج نیز از حمایت های قطر و ترکیه برخودارند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشتی ترکیه ای حامل سلاح در بندر طرابلس هدف حمله نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی ترکیه ای حامل سلاح در بندر طرابلس هدف حمله نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید