پاییز بهترین فصل سفر به کیش و قشم

به گزارش ساعت دیواری، اگر شما به عنوان یک غواص ماجراجو به دنبال کاوش در صخره های مرجانی خلیج فارس هستید یا در جستجوی یک ساحل آفتابی گرم می گشت تا بر روی ماسه های نقره ای رنگش دراز بکشید، جزیره کیش و قشم دقیقا همان جایی است که باید در فصل زیبای پاییز به آن سفر کنید و از آب و هوای مناسب آن لذت ببرید.

پاییز بهترین فصل سفر به کیش و قشم

جذابیت اصلی جزایر زیبای جنوب ایران با آن سواحل پرزرق و برقشان، در فصل پاییز که هوا رو به خنکی می رود نمایان می شود. اگرچه کیش با مساحتی حدود 91 کیلومتر مربع جزیره بزرگی محسوب نمی شود، اما بیشتر مناطق آن توسط سواحل زیبا پوشانده شده که بهترین زمان برای شنا و آب تنی را فراهم می نماید.

در واقعیت، بهترین فصل سفر به کیش و قشم همان طور که در بالا متوجه شده اید، پاییز است. دلیل این موضوع بیش از هر عامل دیگری به آب وهوای خنک و دلپذیر این فصل برمی شود. در تابستان که هوا به شدت گرم می باشد، ممکن است به سختی بتوانید به بیرون از اقامتگاه خود بیایید! بنابراین هوای گرم می تواند تا حدودی باعث ناراحتی تان شود و آن طور که باید و شاید نتوانید از سفرتان لذت ببرید. در ادامه، به نقل از بلاگ سایت شب، همه چیز درباره جزیره کیش و قشم را خواهیم دانست.

از شروع مهر ماه، دمای هوا کاهش می یابد و تا سرانجام آذر این فرآیند به آب وهوای زمستانی نزدیک می شود. همین که به اواخر پاییز نزدیک می شویم، بر میزان بارش افزوده می شود، به طوری که فصل پاییز در کیش و قشم به عنوان پرباران ترین فصل سال شناخته می شود. متوسط دمای هوا در پاییز 23 درجه می باشد. این خنک شدن هوا با استقبال دوباره گردشگران روبرو می شود به طوری که کیش و قشم از مهم ترین مقاصد سفرهای پاییزه در ایران محسوب می شوند.

روزهای پاییزی در کیش و قشم به نسبت بهار و تابستان کوتاه تر است. به همین دلیل بسیاری از گردشگران خارجی نیز که پا به جزایر زیبای ایران می گذارند، مجبور به سیاحت و گشت و گذار در ساعات شبانه هستند. همین امر باعث می شود خنکی هوا بیشتر از هرزمانی از روز احساس شود و حتی زیبایی های هر یک از این جزایر نیز در شب چشم اندازی متفاوت را ایجاد می کنند.

اقامت در کیش و قشم

فرقی نمی نماید که چطور و به کجا سفر کنیم یا در چه فصلی از سال قصد مسافرت داشته باشیم؛ در هر صورت رزرو سوئیت و اجاره ویلا یا اقامتگاه مناسب از مهم ترین نکاتی است که پیش از شروع سفر دغدغه بسیاری از مسافران و گردشگران است. سایت شب به عنوان یکی از بهترین سایت های اجاره ویلا و اقامتگاه در سراسر کشور این امکان را برای گردشگران ایجاد کرده است که بتوانند در زمان تصمیم گیری و برنامه ریزی سفر به این سایت مراجعه کنند و در بین هزاران اقامتگاه در سراسر ایران گزینه مطلوب خود را انتخاب کنند.

کاهش هزینه اجاره ویلا در قشم و کیش در فصل پاییز

از دیگر مزایای سفر به کیش و قشم در پاییز، ارزان تر شدن شرایط سفر و کاهش هزینه ها در این ایام است. به دلیل آنکه در پاییز از حجم مسافرین کاسته می شود، کلیه خدمات سفر از بلیت هواپیما گرفته تا هزینه های اجاره ویلا و سوئیت و موارد دیگر، با قیمت پایین تری ارائه می شوند. پس بدون نگرانی از رزرو اقامتگاه و بلیت، می توانید سفری مطمئن را برای خود و خانواده تان ترتیب دهید.

اگر به هر نحوی از سفر با تور لذت می برید، می توانید با آنالیز شرایط هر یک از تورهای پاییزه، سفری متفاوت را برای خود رقم بزنید. در پاییز بسیاری از تورهای مسافرتی کیش و قشم نیز با تخفیف های بسیار مناسب، اقدام به جذب مسافر می کنند. با هزینه کمتر نسبت به فصل تابستان، می توانید اقامتگاهی به مراتب بهتر و مجهزتری را در پاییز رزرو کنید.

بااین حال، ممکن است این پرسش ایجاد شود که: اگر پاییز بهترین فصل سفر به کیش و قشم است، پس چرا در این ایام مسافران کمتری به این جزایر سفر می کنند؟ درواقع پاسخ روشن است، بازگشایی مدارس از یک سو و مشغولیت والدین از سویی دیگر، عامل اصلی کاهش مسافر در این فصل سال است. بنابراین فصل پاییز مناسب ترین ایام برای اجاره ویلا در کیش و اقامت در این جزیره زیبای مرجانی حاشیه خلیج فارس است.

بدون شک مزایای سفر به کیش و قشم در پاییز به آب وهوای خوب و ارزان بودن خدمات گردشگری خلاصه نمی شود، شما می توانید به ویژه در پاییز تصویر دیگری از زیبایی های این جزایر بی مانند را مشاهده کنید. همچنین آرامش حاکم در پاییز و سپری کردن لحظاتی تکرار ناشدنی در این دو جزیره جنوب ایران، باعث می شود در طول سال سرزندگی خود را حفظ کنید.

شاید پاییز به اندازه بهار یا تابستان فصلی شاد نباشد، ولی احساس خنکی هوا در زیر آفتاب ملایم سواحل خلیج فارس، تجربه ای فراموش ناشدنی است. در سرانجام، اگر روزی دوستی به شما گفت: بهترین موقع سفر به کیش و قشم چه زمانی است؟ بدون حتی درنگی کوتاه، سریعاً بگویید: پاییز.

منبع: توریسم آنلاین

به "پاییز بهترین فصل سفر به کیش و قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاییز بهترین فصل سفر به کیش و قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید