ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل نمی گردد

به گزارش ساعت دیواری، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد مطالعات جدید شواهدی مبنی بر انتقال کرونا به وسیله هوا را ارائه نمی کند.

ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل نمی گردد

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری ساعت دیواری از سی ان ان، مطالعه ای که در اوایل ماه جاری میلادی منتشر شد، نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند تا سه ساعت در ذرات معلق در هوا بماند.

اما سازمان بهداشت دنیای در گزارش روزانه خود درباره کروناویروس گفت، این آزمایش در خصوص شرایط و شرایط دنیا واقعی صدق نمی نماید، بنابراین هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس به وسیله هوا ارائه نمی دهد.

در این گزارش، سازمان بهداشت دنیای گفت در این آزمایش از تجهیزات آزمایشگاهی پرقدرت استفاده شد که نه سرفه و عطسه طبیعی انسان، و نه روش های فراوری آئروسل (ذرات معلق در هوا) در تنظیمات آزمایشگاهی، انتقال به وسیله هوا را نشان نمی دهد.

لازم به ذکر است سازمان بهداشت دنیای قبلا اظهار نموده که ویروس کرونا به وسیله تماس نزدیک با قطرات تنفسی، مانند وقتی که فرد سرفه یا عطسه می نماید، منتقل می گردد. همچنین توسط مواد و سطوحی که با قطرات کروناویروس آلوده شده اند نیز منتقل می گردد.

هنگامی که قطرات کروناویروس به بینی، دهان یا چشم های یک فرد برسد، به این صورت مستقیماً بین افراد پخش می گردد. از آنجا که قطرات، برای در هوا بودن بسیار سنگین هستند، آنها روی اشیاء اطراف آن شخص فرود می آیند و افراد با لمس آن اشیاء آلوده و سپس لمس کردن چشم، بینی یا دهان خود، به این ویروس آلوده می شوند.

4112/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید