شرایط شمال کشور مثل بمب ساعتی است، بعضی شرایط را درک نکرده اند

به گزارش ساعت دیواری، امید عالیشاه بازیکن مطرح تیم فوتبال پرسپولیس که اهل شهر ساری است این روزها در خانه مانده تا به سلامتی خود و جامعه یاری کند. او در گفت وگو با رسانه باشگاه پرسپولیس درباره روزهای بدون فوتبال و هجوم بعضی از مردم به شمال کشور صحبت هایی بیان کرد.

شرایط شمال کشور مثل بمب ساعتی است، بعضی شرایط را درک نکرده اند

* در این روزهای بی فوتبال چه می کنی؟

- برای ما فوتبالیست ها روزهای سختی است. البته برای همه مردم این روزها خیلی سخت است. این روزها در خانه تمرین می کنم چرا که خیلی نمی گردد به خیابان رفت. خود من به صورت اختصاصی تمریناتم را انجام می دهم تا از شرایط خوب بدنی خارج نشوم.

* با وجود توصیه های زیاد اما باز هم بعضی از مردم در این روزها راهی شمال کشور شده اند. به عنوان یک بازیکن شمالی چه صحبتی برای مردم داری؟

- ببینید به هر حال سفر به شمال همواره برای مردم یادآور خاطرات خوب بوده است. هر زمان که مردم خسته می شدند راهی شمال کشور می شدند و ما هم همواره کاملا پذیرای این عزیزان بودیم اما الان واقعا شرایط خوب نیست. الان شرایط شمال کشور مثل یک بمب ساعتی است و هر زمان امکان دارد که این بمب منفجر گردد. شرایط شهرهای شمالی الان اصلا خوب نیست. خود مردم باید این شرایط را درک نمایند چرا که اگر مریض هم نباشند شاید در سفر دچار بیماری شوند. الان شرایط بیمارستان ها در شمال کشور خوب نیست و حتی شنیدم که خیلی از بیمارستان ها تخت هم کم دارند. آغوش مردم شمال کشور همواره به روی مردم باز بوده و با گذر از این شرایط باز هم پذیرای عزیزان هموطن خواهیم بود اما لطفا الان به شمال کشور نیایند و اجازه دهند که این روزهای سخت بگذرد.

* برای یک فوتبالیست در خانه ماندن خیلی سخت است. قبول داری؟

- به هر حال نه فقط برای ما بلکه برای همه مردم سخت است. ما هر روز درگیر تمرینات بودیم و روزی 4 ساعت در کنار هم بودیم. به اردو می رفتیم و برای بازی ها آماده می شدیم اما این روزها باید فقط در خانه بمانیم. همه مردم باید این روزها را تحمل نمایند تا از این دوره سخت هم گذر کنیم.

* در این روزها که در خانه مانده ای روزها را چطور سپری می کنی؟

بیشتر وقتم را در کنار خانواده هستم. تلویزیون می بینم و از همه مردم می خواهم که این شرایط را رعایت نمایند. امیدوارم همه مردم این شرایط را رعایت نمایند تا مسائل بیشتری به وجود نیاید. کاری از دست ما به جز رعایت توصیه ها بر نمی آید.

* درباره ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن چقدر اطلاعات داری؟

- تا جایی که می دانم با رعایت نظافت شخصی می توان از پیشگیری این بیماری جلوگیری کرد. البته بهتر است که مردم از ویتامین هم استفاده نمایند و همچنین سیستم ایمنی بدن را بالا ببرند تا دچار بیماری نشوند. مطمئنا همه مردم این شرایط را رعایت می نمایند اما بعضی هم هستند که این شرایط سخت را درک نکرده اند. این بیماری نه آن قدر ترسناک است که از آن بترسیم و نه باید خیلی نسبت به آن بی تفاوت بود.

* طرفداران پرسپولیس منتظر هستند تا بازی های لیگ برتر هر چه سریعتر شروع گردد تا چهارمین قهرمانی متوالی را جشن بگیرند.

- قطعا ما هم خیلی دلتنگ فوتبال هستیم و امیدوارم همه چیز دوباره به شرایط عادی برگردد تا تمرینات و بازی های ما هم شروع گردد. امیدوارم بتوانیم چهارمین قهرمانی متوالی را در کنار طرفداران جشن بگیریم چرا که فوتبال بدون طرفداران معنی ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرایط شمال کشور مثل بمب ساعتی است، بعضی شرایط را درک نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط شمال کشور مثل بمب ساعتی است، بعضی شرایط را درک نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید