همکاری های بین موزه ای ایران و بلژیک کلید خورد

به گزارش ساعت دیواری، مدیر موزه ملی ایران گفت: آمادگی داریم همکاری های بین موزه ای و برگزاری نمایشگاه های متقابل فرهنگی با بلژیک را در دستور کار قرار دهیم.

همکاری های بین موزه ای ایران و بلژیک کلید خورد

به گزارش ، در دیدار صبح امروز جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران - و ورونیک پتی - سفیر پادشاهی بلژیک در تهران - که سه شنبه هشتم مرداد و در دفتر کار مدیر موزه ملی ایران، همراه با کارشناسان امور بین الملل موزه و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و کننده وزارت خارجه ایران برگزار شد، دو طرف درباره همکاری های فرهنگی بین موزه ای مذاکره کردند.

سفیر بلژیک در تهران ابراز امیدواری کرد که در سال 2020 میلادی به مناسبت 130 سالگی روابط دیپلماتیک ایران و بلژیک برنامه های فرهنگی مشترکی را با موزه ملی ایران برگزار کنند.

جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران - نیز با استقبال از پیشنهاد سفیر بلژیک (برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک بین ایران و بلژیک) با اشاره به سوابق پژوهشی باستان شناسان بلژیکی در ایران، گفت: این موارد مانند کاوش در مکان های مهمی از جمله هکلان، دم گر پرچینه، قلعه نسار و ورکبود در پشتکوه است که یافته های آن اکنون در مخازن موزه ملی ایران نگهداری می شود و گزارش های آن منتشر شده است.

او بیان نمود: روابط علمی و فرهنگی ایران با کشور بلژیک سابقه درخشانی دارد و می توانیم به این مناسبت با برگزاری نمایشگاه یافته های این کاوش ها و انتشار نتایج آن ها در یک جلد پیشینه و نتایج آن ها را در معرض دید علاقه مندان و پژوهشگران قرار دهیم.

وی همچنین تاکید کرد: موزه ملی ایران آمادگی دارد با موزه های باستان شناسی بلژیک در زمینه همکاری های بین موزه ای و برگزاری نمایشگاه های متقابل همکاری کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "همکاری های بین موزه ای ایران و بلژیک کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های بین موزه ای ایران و بلژیک کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید