هشدار آمریکا به اعراب درباره رابطه با چین

به گزارش ساعت دیواری، ایسنا نوشت: یک مقام آمریکایی اظهار کرد، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باید در تعامل با چین، روابط خود با آمریکا را در نظر داشته باشند.

هشدار آمریکا به اعراب درباره رابطه با چین

همزمان با افزایش تنش ها میان چین و آمریکا در پی شیوع کرونا، دیوید شنکر، مشاور وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورنزدیک اظهار کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید ارزش شراکت با آمریکا را بسنجند. ما از شرکای خود می خواهیم که این روابط را به خوبی ارزیابی نمایند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به رغم رابطه دیرینه با آمریکا، روابط نزدیکی نیز با پکن ایجاد نموده اند.

چین اخیرا متخصصان و تجهیزات پزشکی ای به کشورهای سراسر دنیا از جمله کشورها حوزه خلیج فارس فرستاده است تا به مقابله با کرونا در این کشورها یاری کند.

این مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، کشورهای این منطقه باید نگران یاری های چین باشند که اغلب با هدف یغماگری صورت می گیرند.

شنکر همچنین اضافه کرد، نگرانی هایی درباره مشارکت شرکت هواوی در بخش زیرساخت نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) در حوزه خلیج فارس وجود دارد که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه است.

این مقام آمریکایی اضافه کرد، این مساله می تواند ارتباط میان نیروهای آمریکایی و نیروهای کشورهای این منطقه را سخت کند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار آمریکا به اعراب درباره رابطه با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آمریکا به اعراب درباره رابطه با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید