موافقت با احداث 2 اقامتگاه سنتی در نایین

به گزارش ساعت دیواری، رئیس اداره میراث فرهنگی نایین از صدور مجوز موافقت اصولی و احداث دو اقامتگاه سنتی در این شهرستان اطلاع داد .

موافقت با احداث 2 اقامتگاه سنتی در نایین

به گزارش ساعت دیواری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان، محمود مدنیان، رئیس اداره میراث فرهنگی نایین با اعلام این خبر گفت: شهرستان نایین دارای بناهای تاریخی متعدد با موقعیت های مناسب برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری است.

او خاطر نشان کرد: از جمله این بناهای ارزشمند کاروانسرای تاریخی بلاآباد در 20 کیلومتری جاده نایین - اصفهان است که با اطلاع رسانی و پیگیری های این اداره و مسئولین شهرستان، سرمایگذار معرفی و پس از طی کردن مراحل اداری و قانونی، مجوز موافقت اصولی و احداث این بنا با کاربری اقامتگاه سنتی صادر شد.

مدنیان تأکید کرد که این بنا با کاربری جدیدتا یک سال آینده به بهره برداری برسد.

او مطرح کرد: مجوز موافقت اصولی و احداث یک اقامتگاه سنتی دیگر نیز در بافت تاریخی شهر نایین،با مرمت و احیای یک خانه تاریخی توسط سرمایه گذار در حال انجام است.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نایین در ادامه اضافه کرد: یکی از مهمترین زمینه های سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان نایین، مرمت و تبدیل بناهای تاریخی به مجموعه های اقامتی، گردشگری، فرهنگی است که علاوه بر احیای یک اثر تاریخی به ایجاد زیر ساخت های گردشگری نیز می انجامد.

در حال حاضر شهرستان نایین دارای 9 واحد بوم گردی فعال و شش واحد بوم گردی در حال احداث است.

منبع: میراث آریا

به "موافقت با احداث 2 اقامتگاه سنتی در نایین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت با احداث 2 اقامتگاه سنتی در نایین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید