مرکل: با ایران در منطقه همکاری می کنیم

به گزارش ساعت دیواری، فارس نوشت: صدراعظم آلمان ضمن تأکید بر پایبندی به برجام گفت تلاش برای کاهش تنش در خاورمیانه یکی از دستورکارهای اصلی کشورهای اروپایی است.

مرکل: با ایران در منطقه همکاری می کنیم

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت اروپا تصمیم دارد نسبت به برجام پایبند بماند و برای یافتن راه حلی جهت جلوگیری از تشدید تنش دست از تلاش بر ندارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز ، مرکل روز چهارشنبه در جلسه مجلس آلمان گفت: گام به گام به تلاش جهت یافتن راه حلی با ایران که از تشدید تنش در منطقه ای که دارای حساسیت بین المللی است، ادامه می دهیم. این کار [در دستورکار] ما است.

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه امسال در نخستین سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، گفت در پاسخ به بازگشت تحریم های آمریکا و عدم تحقق وعده های کشورهای باقی مانده در توافق هسته ای برای جبران آثار منفی این تحریم ها، به مرور تعهد خود را به توافق هسته ای کاهش می دهد.

ایران در گام نخست، پایبندی به سقف های معین در برجام برای ذخایر اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین را به حالت تعلیق درآورده و گفت که دیگر اورانیوم مازاد خود را به خارج از کشور صادر نخواهد کرد. دو ماه بعد، در گام دوم، تهران پایبندی به میزان خلوص غنی سازی اورانیوم را تعلیق کرده و میزان غنای اورانیوم تولیدی در سایت نطنز را از 3.67 درصد به 4.5 درصد ارتقاء داد.

بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، روز شنبه در مراسم اعلام گام سوم کاهش تعهد ایران به برجام گفت که راه اندازی زنجیره ای از 164 دستگاه نسل دوم، یکی از اقداماتی است که به زودی در دستور کار ایران قرار می گیرد.

یک سخنگوی اتحادیه اروپا در این رابطه گفت: اعلامیه ایران در مورد توسعه فعالیت های تحقیق و توسعه سانتریفیوژ را با نگرانی بسیار دنبال می کنیم. این کاهشی دیگر در تعهد [ایران] ذیل برجام است

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "مرکل: با ایران در منطقه همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: با ایران در منطقه همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید