مرمت پل گاومیشان و گنبد جهانگیر شروع شد

به گزارش ساعت دیواری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از مرمت دو اثر ساسانی ارزشمند در این استان اطلاع داد.

مرمت پل گاومیشان و گنبد جهانگیر شروع شد

به گزارش ساعت دیواری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز شنبه 6 مرداد با اعلام این خبر توضیح داد: پل گاومیشان و گنبد جهانگیر در شهرستان ایوان توسط اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام مرمت شد.

او اضافه کرد: پل گاومیشان متعلق به دوره قاجار از جمله آثار مهم و ارزشمند استان ایلام است که درحال حاضر با اعتبار 80 میلیون تومان در فهرست مرمت ها قرار گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام اضافه کرد: نمای سنگی پل و مرمت سنگ های فرسوده آن یکی از اقداماتی است که قرار است در این پل تاریخی و ساسانی انجام گیرد.

او همچنین به مرمت گنبد جهانگیر در شهرستان ایوان اشاره نمود و اضافه کرد: گنبد جهانگیر نیز یکی از آثار دوره ساسانی محسوب می گردد که به تازگی از کاوش های نجات بخشی سد کنگیر از دل خاک بیرون آمده است.

شنبه زاده گنبد جهانگیر را یک بنای اربابی دانست و ادامه داد: درحال حاضر اقدامات مرمتی و ساماندهی روی این بنای تاریخی شروع شده است.

منبع: میراث آریا

به "مرمت پل گاومیشان و گنبد جهانگیر شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت پل گاومیشان و گنبد جهانگیر شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید