قالی شویی متری چند؟

به گزارش ساعت دیواری، خبرنگاران: اگر قالیشویی ها قیمت بالاتر از نرخ مصوب از مشریان درخواست نمایند مشمول تخلف شده و مشتری می تواند برای طرح شکایت به تعزیرات، اتحادیه و خانه صنعت معدن مراجعه کند. اما نرخ مصوب چقدر است؟

قالی شویی متری چند؟

به گزارش ساعت دیواری به نقل از ایرنا هر ساله در روزهای میانه اسفند قالیشویی ها نخستین جایی هستند که مشتریان پشت خطشان صف می کشند تا با فرش های آب خورده، رنگی دوباره به خانه ها بزنند. اگرچه سال جاری بوی تاید و ریکای خانه تکانی و نرگس های دم عید، جای خودشان را به بوی الکل و ضدعفونی نماینده داده است، اما هنوز هم فرش ها در راه رفت وآمد به قالیشویی هستند تا گرد و خاک از تن بزدایند.

اما نرخ های قالیشویی 98 چقدر است؟ قیمت مصوب قالی شویی هر ساله توسط اتحادیه صنف قالیشویی تعیین می گردد. مجتبی قائنی، مدیر اجرایی اتحادیه قالیشویی درباره نرخ های سال جاری به خبرنگار مالی ایرنا گفت: شست وشوی انواع فرش ماشینی هر متر مربع 10 تا 12 هزار تومان، شست وشوی فرش دستباف هر متر مربع 17 تا 19 هزار تومان، شست وشوی فرش دستباف رنگ روشن 24 تا 26 هزار تومان و شست وشوی فرش گل ابریشم 45 تا 50 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

به گفته وی قالیشویی ها می توانند 20 هزار تومان برای حق سرویس از مشتری دریافت نمایند.

قائنی اظهار کرد: اگر قالیشویی ها قیمت بالاتر از نرخ مصوب از مشریان درخواست نمایند مشمول تخلف شده و مشتری می تواند برای طرح شکایت به تعزیرات، اتحادیه و خانه صنعت معدن مراجعه کند. البته برخی قالیشویی ها خدمات خاصی به مشتریان ارائه می دهند و مشتری با رضایت قیمت بالاتر را می پذیرد که این موضوع جدای از تخلف است.

وی در پاسخ به این سوال که کرونا چه تاثیری بر قالی شویی داشته است، گفت: تقاضاها کم شده و این ویروس همه چیز را تحت الشعاع قرار داده است. از سوی دیگر به دلیل بارندگی های اخیر فعالیت قالیشویی ها مقداری عقب افتاد و به همین دلیل برخی سفارش ها را دیرتر تحویل می دهند.

منبع: اقتصادنیوز

به "قالی شویی متری چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالی شویی متری چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید