فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است

به گزارش ساعت دیواری به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس شیکاگو اعلام نموده گروه هایی در فیس بوک زمینه ارتباطی میان فروشندگان مواد مخدر و اسلحه های غیرقانونی را با خریداران احتمالی فراهم می نمایند. رئیس پلیس شیکاگو همچنین گفت یک عملیات تحقیقات مخفی 2 ساله منجر به دستگیری 50 نفر در این خصوص شده است.

فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است

روسای پلیس شیکاگو همچنین فیس بوک را متهم کردند در جلوگیری از فروش غیرقانونی اسلحه ها پیروز نبوده است. این شبکه اجتماعی فروش، تجارت و تبادل اسلحه در پلتفرم خود را از سال 2016 میلادی ممنوع نموده اما کارآگاهان پلیس اعلام نموده اند دلالان همچنان با استفاده از گروه های خصوصی و ارسال پیغام های شخصی اسلحه و مواد مخدر را با قیمتی بالا به فروش می رسانند.

به گفته مقامات پلیس، فیس بوک توافق نموده گروه های غیر قانونی که در تحقیقات پلیس شیکاگو شناسایی می شوند را حذف و اعضای این گروه ها از شبکه اجتماعی بیرون کند.

یکی از مقامات پلیس شیکاگو در این باره می گوید: هنگامیکه فیس بوک با حقایق نتیجه تحقیقات ما روبرو شد ، ابراز نگرانی کرد. اما واقعیت این است که فیس بوک به مجرمان پناه می دهد. خلافکاران می دانند چگونه از قوانین حریم شخصی این شبکه اجتماعی سواستفاده نمایند و با یاری آن از فروش مواد مخدر و اسلحه درآمد زایی نمایند.

همچنین پلیس شیکاگو بیان کرد از عملکرد فیس بوک درباره پاک کردن حساب های کاربری جعلی که پلیس برای ردیابی مجرمان می سازد، خسته شده است.

البته این نخستین بار نیست که پلیس شیکاگو فیس بوک را به دلیل خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر مقصر می داند. در سال 2017 مقامات وقت پلیس شیکاگو نیز بیان کردند این شرکت برای ردیابی فعالیت های غیرقانونی در این پلتفرم همکاری ننموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید