عراق ، کشته شدن تظاهرات کنندگان به دست عناصرنفوذی ناشناس، آخرین تحولات امنیتی استان بصره

به گزارش ساعت دیواری، تیراندازی عناصر نفوذی به سمت تظاهرات کنندگان، تشدید حضور نیروهای امنیتی در استان بصره، توصیه به معترضان برای دوری از اماکن و مراکز حساس و دستور به نیروهای امنیتی برای عدم تیراندازی از جمله خبرهای عراق است.

عراق ، کشته شدن تظاهرات کنندگان به دست عناصرنفوذی ناشناس، آخرین تحولات امنیتی استان بصره

به گزارش گروه بین الملل ساعت دیواری به نقل از شبکه الفرات، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید نمود شماری از تظاهرات نمایندگان به دست افراد ناشناس کشته شدند.

عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اظهار د اشت هرگز به تظاهرات نمایندگان اجازه ورود به بانک مرکزی داده نخواهد شد.

خلف خاطر نشان کرد هیچ ارتباطی میان حمله به بانک مرکزی از سوی بعضی طرف ها و خواسته های تظاهرات نمایندگان در کشور وجود ندارد، کشته شدن بعضی از تظاهرات نمایندگان طی روزهای اعتراضات هر چند به دست سربازان اجرا شده اما بعضی دیگر به دست افراد ناشناس کشته شدند و این پرونده در دستگاه قضایی دنبال می گردد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، علت آمدن نیروهای حامل سلاح به خیابان ها را به آماده نبودن نیروهای امنیتی برای تظاهرات گسترده نسبت داد و گفت گازهای اشک آوری که علیه تظاهرات نمایندگان مورد استفاده نهاده شد، مجاز بوده و در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

واکنش نماینده سازمان ملل به اتهامات وارده

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق به اتهامات وارده به خود درباره دخالت در تظاهرات واکنش نشان د اد.

جیسین هینیس پلاسخارت در توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: در واکنش به اتهامات جانبداری، اعلام می کنیم که سازمان ملل متحد شریک هر عراقی است که برای تغییر کوشش می نماید.

وی افزود عراقی ها با وحدت خود می توانند کشورشان را به مکان بهتری تبدیل نمایند و ما اینجا هستیم تا حمایت لازم را به عمل آوریم.

انفجار بمب صوتی در میدان التحریر

یک منبع امنیتی از انفجار یک بمب صوتی در نزدیکی میدان التحریر در مرکز بغداد اطلاع داد.

این منبع به الفرات گفت که یک بمب صوتی شامگاه پنجشنبه در نزدیکی میدان التحریر منفجر شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نگردد، افزود افراد ناشناس این بمب را در مکان مورد نظر پرتاب نموده بودند. به گفته این منبع امنیتی، این انفجار تلفاتی نداشته است.

آخرین تحولات امنیتی استان بصره

یک منبع امنیتی عراقی امروز آدینه گفت نیروهای امنیتی اکثر خیابان های اصلی را در استان بصره بسته اند. این منبع به شبکه السومریه گفت نیروهای امنیتی از صبح امروز تدابیر امنیتی را در استان بصره تشدید نموده اند. وی با اشاره به حضور گسترده نیروهای امنیتی در این استان خاطر نشان کرد نیروهای امنیتی بیشتر خیابان های اصلی بصره را بسته اند.

تاکید فرمانده عملیات بغداد بر عدم تیراندازی به سوی تظاهرات نمایندگان

فرمانده عملیات بغداد تاکید نمود ما به نیروها دستور داده ایم از گلوله جنگی استفاده ننمایند و حتی آنها را از تیراندازی هوایی منع نموده ایم.

سرلشکر قیس المحمداوی فرمانده عملیات بغداد به تظاهرات نمایندگان توصیه کرد از نزدیک شدن به ادارات و ساختمان های دولتی خودداری نموده و به اموال عمومی و خصوصی تعرض ننمایند.

المحمداوی توضیح داد بعضی از عناصر نفوذی در میان تظاهرات نمایندگان با پوشش نیروهای واکنش سریع رخنه نموده اند و به منطقه العلاوی در نزدیکی مجتمع دولتی رسیده اند.

وی خاطر نشان کرد ما دستور د اده ایم از گلوله استفاده نگردد و حتی تیراندازی هوایی را ممنوع اعلام نموده ایم و بسیاری از نیروهایی را که از فرمان ها تخطی نموده اند، بازداشت کردیم.

خبر دیگر اینکه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق با تاکید بر ادامه فعالیت دولت با وجود شرایط سخت و سختی که با آن روبرو است، از توافق برای انجام چندین اقدام با هدف کنترل دقیق بودجه اقتصادی سال 2020 اطلاع داد . وی در خاتمه نشست فراگیر کمیته آماده سازی بودجه اقتصادی سال 2020 گفت بودجه در گذشته حاوی آمار و ارقام غیر دقیق به سبب ارزیابی نادرست بود.

وی افزود توافق کردیم تا گام هایی برای کنترل دقیق بودجه اقتصادی سال 2020 برداریم.

نخست وزیر عراق دو روز پیش با تکذیب تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی تظاهرات نمایندگان درباره بروز خلاء قدرت در صورت استعفای دولت بدون ایجاد جایگزین مناسب هشدار داده بود.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید نمود نیروهای امنیتی به سوی تظاهرات نمایندگان تیراندازی ننموده اند.

وی در جریان نشست دولت با حضور استانداران هشدار داد در صورتی که دولت بدون ایجاد جایگزین مناسب، استعفا کند، خلأ قدرت ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق ، کشته شدن تظاهرات کنندگان به دست عناصرنفوذی ناشناس، آخرین تحولات امنیتی استان بصره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق ، کشته شدن تظاهرات کنندگان به دست عناصرنفوذی ناشناس، آخرین تحولات امنیتی استان بصره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید