طالبان: دفتر سازمان ملل بر جنایات آمریکا در افغانستان سرپوش می گذارد

به گزارش ساعت دیواری، گروه طالبان با رد گزارش تازه سازمان ملل درباره تلفات غیرنظامیان افغان مدعی شد که دفتر نمایندگی سازمان ملل بر جنایات آمریکایی ها در افغانستان سرپوش می گذارد.

طالبان: دفتر سازمان ملل بر جنایات آمریکا در افغانستان سرپوش می گذارد

به گزارش دفتر منطقه ای ساعت دیواری، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش تازه دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان مدعی شد که در این گزارش باز هم کوشش شده تا بر جنایات روزانه نیروهای آمریکایی و افغان در برابر غیرنظامیان سرپوش گذاشته گردد.

یوناما صبح امروز در گزارشی بیان کرد که در 3 ماه نخست امسال میلادی بر اثر درگیری ها در افغانستان 533 غیرنظامی کشته و 760 تن دیگر نیز زخمی شدند.

براساس این گزارش نیروهای مخالف دولت مسئول 55 درصد از تلفات (282 کشته و 428 زخمی) هستند و نیروهای حامی دولت نیز مسئول 32 درصد از تلفات (198 کشته و 214 زخمی) می باشند.

در حالی که دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانسان 39 درصد از تلفات غیرنظامیان را به طالبان منسوب می نماید، سخنگوی این گروه توضیح داد: ما ارقام یوناما را رد می کنیم.

مجاهد مدعی شد: در گزارش یوناما بعضی از رویدادهایی که به طالبان منسوب شده بر اثر مین های کهنه و سابقه اتفاق افتاده و یا تلفات بر اثر خصومت های بین خود مردم بوده است.

وی اضافه نمود: بیشتر تلفات غیرنظامیان بر اثر بمباران کورکورانه، حملات موشکی بر روستاها و یورش های جانب مقابل بر خانه های غیرنظامیان است که در گزارش یوناما با این موارد برخورد سطحی اجرا شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: دفتر سازمان ملل بر جنایات آمریکا در افغانستان سرپوش می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دفتر سازمان ملل بر جنایات آمریکا در افغانستان سرپوش می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید