صالحی عمران: صنایع برای مهارت آموزی دانشجویان همکاری کافی با دانشگاه ها ندارند

به گزارش ساعت دیواری، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه از اولویت های این دانشگاه است، گفت: متاسفانه صنایع به دلیل برخوردار نبودن از هیچ گونه امتیازی توسط دولت، همکاری کافی را برای استفاده از تخصص دانشجویان فارغ التحصیل و در حال تحصیل این دانشگاه ندارند.

صالحی عمران: صنایع برای مهارت آموزی دانشجویان همکاری کافی با دانشگاه ها ندارند

ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ساعت دیواری با اشاره به اهمیت ارتباط دانشگاه با صنعت گفت: اگر یک درصد از بخش صنایع برای استفاده از توان دانشجویان استفاده گردد بدون شک نه تنها صنایع با رونق فراوری روبه رو خواهند شد بلکه با بهره مندی از خلاقیت و تخصص فارغ التحصیلان می توانند صنعت خود را رشد و شکوفا نمایند.

تمامی آزمایشگاه های 173 مرکز دانشگاهی را تجهیزکردیم

وی اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه مهارت افزایی دانشجویان علاوه بر ارتباط با صنعت اقدامات خوبی انجام داده است به طوری که تمامی آزمایشگاه های 173 مرکز دانشگاهی را براساس آیتم های استاندارد تجهیز نموده و نسبت به به روز رسانی آنها اقدام بسیار خوبی اجرا شده است.

باید دولت منابع ویژه ای در اختیار دانشگاه قرار دهد

صالحی عمران توضیح داد:در سال گذشته برای تجهیز کارگاه و آزمایشگاه های دانشگاه مبلغ 55 میلیارد تومان هزینه کردیم اما نیازها به قدری بالا است که مبالغ جوابگوی نیازها این بخش نیست و باید دولت منابع ویژه ای در اختیار دانشگاه قرار دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "صالحی عمران: صنایع برای مهارت آموزی دانشجویان همکاری کافی با دانشگاه ها ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی عمران: صنایع برای مهارت آموزی دانشجویان همکاری کافی با دانشگاه ها ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید