رونمایی از خودروهای تاکتیکی ارس 2

با حضور وزیر دفاع و فرمانده نیروی زمینی ارتش، خودروهای تاکتیکی ارس 2 تحویل نیروهای مسلح شد.

رونمایی از خودروهای تاکتیکی ارس 2

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزای فارس، با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خودروهای تاکتیکی ارس 2 تحویل نیروهای مسلح شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این آیین با اشاره به توانایی های این خودرو گفت: خودروی تاکتیکی ارس 2 با داشتن تحرک بالا در مناطق صعب العور، نصب سلاح و ادوات نظامی با وزن بالا، توان و گشتاور بالا و افزایش نسبت توان به وزن ، نسبت به نسل قبلی خود در حوزه موتور، شعاع عملیاتی، مصرف سوخت، استاندارد آلایندگی، شتاب، قابلیت حمل بار و قابلیت نصب سلاح و حرکت بر روی آن پیشرفت های قابل ملاحظه و ویژه ای داشته است.

امیر حاتمی اضافه نمود: این خودرو منطبق با نقشه راه خودروی تاکتیکی و برای پاسخگویی به احتیاجهای کنونی نیروهای مسلح طراحی و ساخته و امروز تعداد انبوه آن در اختیار نیروهای مسلح قرار می گیرد.

وی با تجلیل از کوششگران سازمان صنایع دفاع(ساصد) در ساخت خودروی تاکتیکی ارس 2 گفت: با همراهی و همکاری شرکتهای دانش بنیان، صنایع دفاع در طراحی و فراوری تسلیحات و تجهیزات دفاعی و همچنین در صنعت خودروسازی نظامی با قابلیت و توانایی ویژه به اهداف خود دست یافته است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه نمود: دستیابی وزارت دفاع به دانش ساخت و فراوری این خودروها گام مهمی در تأمین خودروهای پیشرفته است که فناوری ساخت آنها را چند کشور معدود در اختیار دارند.

وی با اشاره به مسائل اخیر صنعت خودروسازی داخلی در حوزه تأمین قطعات گفت: وزارت دفاع با توجه به سرمایه های عظیم علمی و فناورانه خود در حوزه فراوری و ساخت تجهیزات پیشرفته دفاعی و نظامی توانایی های بسیاری در تأمین قطعات مورد احتیاج شرکت های خودرو ساز دارد و می تواند به عنوان بازوی کمکی صنعت خودروی کشور گره گشای ساخت قطعات تحریمی در حوزه فراوری خودرو باشد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بابیان احساس مسئولیت وزارت دفاع در تأمین امنیت همه جانبه مردم اضافه نمود: این سازمان علاوه بر فراوری و افزایش قدرت بازدارندگی دفاعی ، همیشه در جهت تأمین رفاه و آسایش مردم نیز کوشش می نماید.

از ویژگی های این خودرو داشتن تحرک بالا در مناطق صعب العبور، نصب سلاح و ادوات نظامی با وزن بالا و استاندارد آلایندگی و شتاب است.

در این مراسم همچنین از نفربر زرهی ضد مین و ضد کمین رعد نیز رو نمایی شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "رونمایی از خودروهای تاکتیکی ارس 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از خودروهای تاکتیکی ارس 2"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید