رئیس سازمان غذا و دارو گفت

به گزارش ساعت دیواری، محمدرضا شانه ساز، گفت: مهم ترین گروه هدف در تامین سلامت، عموم مردم هستند و مهم ترین استراتژی ما بالا بردن سواد سلامت مردم در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت

وی با عنوان این مطلب که سرانه مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی در ایران بالاتر از میانگین جهانی است، اضافه نمود: این میزان در حدود 2 تا 2.5 برابر میانگین جهانی است، به طوری که گفته می شود 4 درصد از هزینه خانوارهای ایرانی برای خرید این محصولات هزینه می شود.

شانه ساز با انتقاد از کسانی که مخالف مصرف بالای محصولات آرایشی و بهداشتی هستند، گفت: به نظر نمی رسد این موضوع یک نقطه ضعف باشد، بلکه نقطه قوت محسوب می شود. زیرا، در دین مبین اسلام نیز به آراستگی، توصیه شده است.

وی در عین حال، اضافه نمود: نکته ای که در این بین وجود دارد و نباید آن را نادیده گرفت، مصرف صحیح این محصولات است که می بایست با دقت انجام شود. در این بین، نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی وجود دارد که مردم بتوانند به نحو درست و اصولی از این محصولات برای حفظ سلامت خود استفاده کنند.

شانه ساز بر تاکید بر حمایت از تولید کنندگان داخلی برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور، گفت: متاسفانه سهم قاچاق این محصولات در کشور خیلی بالا است، به طوری که 1.6 میلیارد دلار کالای بهداشتی و آرایشی قاچاق وارد کشور می شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "رئیس سازمان غذا و دارو گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان غذا و دارو گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید