دومین ورقه یخ بزرگ دنیا ذوب شد

به گزارش ساعت دیواری، دومین ورقه یخ بزرگ دنیا خیلی سریعتر از آنچه قبلا تصور می شد در حال ذوب شدن است و تا سال 2100 تخمین زده می گردد بیش از 400 میلیون نفر را در معرض طغیان ساحلی قرار دهد.

دومین ورقه یخ بزرگ دنیا ذوب شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ساعت دیواری به نقل از دیلی میل، نتایج پژوهش محققان نشان می دهد دومین ورقه یخ بزرگ دنیا خیلی سریعتر از آنچه قبلاً تصور می شد در حال ذوب شدن است و تا سال 2100 تخمین زده می گردد بیش از 400 میلیون نفر را در معرض طغیان ساحلی قرار دهد.

تحقیقات پیش بینی می نماید که سطح دریا می تواند تا سال 2100 بیش از دو پا افزایش یابد و تبعات جبران ناپذیری از خود به جای بگذارد.

دانشمندان دریافته اند که ورق های یخ هفت برابر سریعتر از آنچه در دهه 90 پیش می رفت، در حال ذوب شدن است.

پژوهشگران همچنین باور دارند، ذوب یخ گرینلند باعث می گردد تا انتها قرن، 100 میلیون نفر از مردم در معرض سیلاب قرار بگیرند.

یک تیم بین المللی از دانشمندان دریافتند که این ورقه یزرگ یخ هفت برابر سریعتر از دهه 1990 در حال ذوب است و 40 میلیون نفر دیگر را که در مناطق ساحلی زندگی می نمایند در معرض خطر قرار می دهد.

لوئیز سییم، دانشمند هواشناسی در قطب جنوب انگلیس می گوید: این یافته برای همه کسانی که از افزایش سطح دریا تحت تأثیر قرار می گیرند باید نگران نماینده باشد.

اندرو شفر، استاد رصد زمین در دانشگاه لیدز گفت: به عنوان یک قاعده کوچک، برای هر سانتیمتر افزایش سطح دریای دنیای، شش میلیون نفر دیگر در معرض طغیان ساحلی در سراسر سیاره قرار دارند.

در فرایند فعلی، ذوب یخ های گرینلند باعث می گردد تا انتها قرن، 100 میلیون نفر از سیلاب آسیب ببینند و به طور کلی 400 میلیون نفر در کل به دلیل افزایش سطح دریا در معرض خطر باشند.

آنالیز ها نشان می دهد زمین از سال 1992 بیش از چهار تریلیون تن یخ از دست داده و به میزان قابل توجهی سطح دریاها افزایش یافته است.

بتان دیویس، مدرس ارشد جغرافیای فیزیکی در رویال هالووی دانشگاه لندن گفت:این تحقیقات نشان می دهد که چگونه در طول یک دهه گذشته گرینلند به منبع اصلی افزایش سطح دریا تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دومین ورقه یخ بزرگ دنیا ذوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین ورقه یخ بزرگ دنیا ذوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید