در گیری پلیس هند با کارگران معترض مهاجر

به گزارش ساعت دیواری، همزمان که محدودیت های مربوط به ویروس کرونا در هند کاهش می یابند، پلیس هندوستان امروز با گروهی از کارگران مهاجر معترض در این کشور درگیر شد.

در گیری پلیس هند با کارگران معترض مهاجر

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، در حالی که مقامات کشور هندوستان در حال لغو تعطیلی های مربوط به بیماری کرونا هستند، امروز، در غرب ایالت گجرات هندوستان، پلیس این کشور به منظور متفرق کردن کارگران مهاجری که برای اعتراض تجمع کرده بودند، به سمت آنان گاز اشک آور پرتاب کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس گفته دولت هند، تعطیلی های سراسری در کشور هند، که از بیست و پنجم مارس (6 فروردین) به اجرا در آمدند، اکنون در برخی مناطق این کشور کاهش می یابند اما باز گشایی برخی مناطق در این کشور تا هفدهم ماه مه (28 اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند به بیش از 42 هزار و 500 نفر رسیده است، که از این تعداد، یک هزار و 300 نفر کشته شده اند.

خبر گزاری رویترز در ادامه این خبر نوشت، طبق گفته یک مقام هندی، امروز حدود 1000 کار گر که از سفر آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا در هند، ممانعت به عمل آمده بود در حومه شهر صنعتی سورات تجمع کردند و به اعتراض پرداختند.

یکی از مقامات اداره پلیس شهر کادودارا در هند، که نزدیک به این حادثه بود، به شرط ناشناخته ماندن به رویترز گفت: پلیس برای متفرق کردن این معترضان، در میان آنها گاز اشک آور پرتاب کرد.

به نوشته رویترز، تلویزیون هند تصاویری از پلیس این کشور را نشان داد که به ساختمان ها و خانه ها در این ناحیه وارد می شوند و مردم را دستگیر می کنند.

شهر صنعتی سورات که مهد تولید الماس است بعد از آغاز تعطیلی های مربوط به بیماری کرونا، چندین اغتشاش کارگری را به خود دیده است.

تعطیلی های مربوط به بیماری کرونا، شرایط اقتصادی 140 میلیون کار گر مهاجر هندی را به خطر انداخته است. مقامات این کشور اعلام کرده اند که شکست ویروس کرونا در کشوری که 1.3 میلیارد جمعیت دارد و کشوری که خدمات بهداشتی در آن به کندی ارائه می شود، اهمیت دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "در گیری پلیس هند با کارگران معترض مهاجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در گیری پلیس هند با کارگران معترض مهاجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید