خبرنگاران معطلی چند روزه کامیون ها در مرز آستارا

به گزارش ساعت دیواری، آستارا - خبرنگاران - رونق صادرات و پایش های بهداشتی رانندگان در دو سوی مرز آستارا در همسایگی جمهوری آذربایجان، باعث تشکیل صف های طولانی کامیون ها در خیابان ها تا درب گمرک شده است.

خبرنگاران معطلی چند روزه کامیون ها در مرز آستارا

خیابان اصلی آستارا از محدوده تالاب استیل تا درب تجاری گمرک این شهرستان، صف های طولانی کامیون های حامل کالاهای صادراتی به روسیه و جمهوری آذربایجان را شاهد است و کثرت آنها در بعضی نقاط باعث ایجاد ترافیک می گردد.

راننده روس یکی از کامیون ها عصر آدینه اظهار کرد: از سه روز پیش در شهر آستارا منتظر گذر از مرز هستیم و شب ها را داخل کامیون ها می گذرانیم و این معطلی بسیار آزاردهنده است.

وی اضافه کرد: بار اغلب کامیون ها میوه است و باید به موقع از مرز عبور و کالاهای خود را به مقصد منتقل کنیم اما علاوه بر رونق حمل و نقل، تب سنجی در دو سوی مرز باعث کندی حرکت شده است.

یک راننده دیگر کامیون که تبعه جمهوری آذربایجان بود، سختگیری گمرک کشورشان برای پیشگیری از کرونا را عامل ایجاد صف های طولانی کامیون ها دانست و تسهیل تردد را خواهان شد.

وی گفت: هنگام ورود به ایران، میزان سوخت موجود در باک کامیون را نمی سنجند و در بازگشت، به ازای سوخت موجود در باک، مابه التفاوت دریافت می نمایند در حالیکه در ایران سوختگیری ننموده ایم.

در عین حال روابط عمومی اداره کل گمرک آستارا رونق صادرات کالا را مهمترین عامل ایجاد صف های کامیون ها در شهر آستارا دانست و از کوشش ها برای تسهیل ترخیص و گذر آنها اطلاع داد.

پیشتر رسول امیدی مدیرکل گمرک آستارا قطع واردات کالا از لهستان به روسیه را از دلایل افزایش تقاضا و صادرات کالا از گمرک آستارا اعلام نموده بود.

با وجود رونق عبور و مرور کامیون های صادرات بار، هشدارهای پیشگیری از ویروس کرونا تردد روزانه حدود سه هزار تبعه خارجی و جمهوری آذربایجان از مرز آستارا را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی با جمهوری آذربایجان در ارتباط است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران معطلی چند روزه کامیون ها در مرز آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معطلی چند روزه کامیون ها در مرز آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید