خبرنگاران مرز پاکستان با هند بسته شد

به گزارش ساعت دیواری، اسلام آباد - خبرنگاران - دولت پاکستان روز پنجشنبه گفت که با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گذرگاه مشترک مرزی خود با هند را امروز برای هرگونه رفت و آمد تعطیل کرد.

خبرنگاران مرز پاکستان با هند بسته شد

رسانه های پاکستان به نقل از حکم وزارت کشور به مقامات مرزی در شرق پاکستان، گزارش دادند: دستور بستن گذرگاه مرزی واگا برای دو هفته صادر و به طور فوری به آن عمل شد.

کمیته امنیت ملی پاکستان جمعه پیش در واکنش به افزایش خطر شیوع ویروس کرونا در این کشور ضمن اعلام بستن مرزهای زمینی با کشورهای همسایه، تمامی مدارس مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاه ها، جلسات مجلس و رژه های نظامی را تعطیل کرد.

یک روز پس از این جلسه گذرگاه های زمینی پاکستان با جمهوری اسلامی ایران و افغانستان بسته شد.

وزارت کشور پاکستان در این خصوص گفت: با هدف مدیریت برای جلوگیری از شیوع کرونا و تضمین سلامت شهروندان خود و اتباع کشورهای برادر همسایه ایران و افغانستان تصمیم به بستن مرزهای زمینی با این کشورها گرفته و این شرایط برای دوهفته آینده برقرار خواهد ماند.

دولت پاکستان شب گذشته فوت دو نفر از شهروندان بازگشتی این کشور از عربستان و امارات بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرد.

آماری رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان تا روز پنجشنبه 29 اسفند، 304 نفر اعلام شده است.

در اسلام آباد پایتخت پاکستان نیز 3 نفر به دلیل ویروس کرونا در مرکز مراقبت های ویژه بستری بوده و تا به امروز 4 نفر از بیماران کرونایی از درمان شده اند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مرز پاکستان با هند بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرز پاکستان با هند بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید