حمایت معاونت علمی از رونق کارآفرینی با فناوری های حوزه دریا

به گزارش ساعت دیواری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: از رونق کارآفرینی با فناوری های حوزه دریا حمایت می گردد.

حمایت معاونت علمی از رونق کارآفرینی با فناوری های حوزه دریا

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی ساعت دیواری، نشست رونق فراوری و اقتصاد دانش بنیان استان هرمزگان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار گردید.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این نشست توسعه درون زا بر اساس پتانسیل های سرزمینی و نیروی انسانی را از اولویت پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و گفت: نیروی انسانی خلاق و مستعد پایه اقتصاد دانش بنیان است. استان هرمزگان نیز ظرفیت های بسیار خوبی در این بخش و همچنین به لحاظ سرزمینی به خصوص در حوزه دریا دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دریا را یک منبع بزرگ برای فراوری ثروت برشمرد و بیان نمود: جهت گیری اقتصاد دانش بنیان در هرمزگان باید دریامحور باشد و بتوانیم در همه عرصه های مربوط به دریا ظرفیت ها را فعال کنیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین ابراز کرد: رشد بسیار خوبی را در تعداد شرکت های دانش بنیان استان هرمزگان در سال های اخیر شاهد هستیم. شرکت های فناوری که با ایده های خوب خود می توانند طرح های مناسبی را برای توسعه کسب و کار و اشتغال در هرمزگان اجرا نمایند.

هرمزگان قطب اقتصاد و صنایع دریایی کشور

ستاری وجود صنایع بزرگ، معادن و توانمندی های گسترده در زمینه اقتصاد دریا محور و گردشگری را عامل تبدیل این استان به قطب اقتصاد و فراوری کشور دانست که این توانمندی ها مزیتی برای حضور گسترده مراکز علمی، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان محسوب می گردد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به حمایت های این معاونت اشاره نمود و گفت: برج فناوری هرمز در بندر عباس با توجه خوب این نهاد راه اندازی شد تا بستر مناسبی برای توسعه فعالیت های علمی و فناوری باشد. مجموعه ای که امکانات مناسبی را در اختیار شرکت های دانش بنیان و فعالان این حوزه در هرمزگان قرار می دهد.

ستاری با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند تحول خوبی در حوزه اقتصاد، فراوری و اشتغال ایجاد نمایند، بیان کرد: یکی از ظرفیت های مهم موجود در هرمزگان صنایع دریایی است و از جمله نیازها در این حوزه تامین تجهیزات و قطعات مربوطه است که شرکت های دانش بنیان می توانند به خوبی در این حوزه ورود داشته باشند تا این استان با حضور شرکت های دانش بنیان به مرکز ساخت و فراوری قطعات و تجهیزات صنایع دریایی تبدیل گردد.

در انتها نشست نیز فعالان مالی و دانش بنیان حاضر با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت وگو کردند و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمایت معاونت علمی از رونق کارآفرینی با فناوری های حوزه دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت معاونت علمی از رونق کارآفرینی با فناوری های حوزه دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید