جراحی دوقولوهای به هم چسبیده با واقعیت مجازی

به گزارش ساعت دیواری، یک دوقلوی دختر بهم چسبیده پس از گذراندن 50 ساعت عمل های جراحی در بیمارستانی در انگلیس از یکدیگر جدا شدند. در مراحل آماده سازی عمل جراحی از واقعیت مجازی استفاده شد.

جراحی دوقولوهای به هم چسبیده با واقعیت مجازی

دو دختربچه دوساله که از ناحیه سر به یکدیگر چسبیده بوده اند در بیمارستانی مجهز در لندن از یک یکدیگر جدا شدند.

دو خواهر دو ساله صفا و مروه که اهل پاکستان هستند در بیمارستانGreat Ormond Street (GOSH) تحت 3 عمل جراحی مهم قرار گرفتند تا سرهای آنها از یکدیگر جدا گردد. نخستین عمل جراحی آنها در اکتبر 2018 میلادی انجام گرفت. در آن موقع دوقلوها 19 ماهه بودند. آخرین عمل نیز در 11 فوریه امسال میلادی انجام شد و دوقلوها به طور کامل از یکدیگر جدا شدند.

این دوقلو ها که با عمل جراحی سرازین متولد شده بودند از ناحیه سر به یکدیگر چسبیده بودند و رگ های خونی آنان نیز بهم متصل شده بود.

در بیمارستان Great Ormond Street قبلاً در سال های 2006 و 2011 میلادی دوقلوهای از سر بهم چسبیده به طور موفقیت آمیز از هم جدا شده بودند.

در نمونه پزشکی این دو دختر بچه پاکستانی، پزشکان برای تضمین راحتی عمل جراحی از واقعیت مجازی استفاده کردند تا یک نمونه دقیق از مکان پیچیده مغز و رگ ها در سر دوقلوها بسازند. علاوه بر آن از روش پرینت سه بعدی استفاده شد تا مدل هایی پلاستیکی از ساختار سر آنها ساختند.

برهمین اساس هدایت برای برش های جراحی ارائه شد تا جراحان بتوانند به طور دقیق کار نمایند. طی عمل جراحی نیز پزشکان نخست رگ های خونی دوقلوها را از یکدیگر جدا کردند و در مرحله بعد یک تکه پلاستیک در سرهای آنان قرار دادند تا مغز و رگ های خونی از یکدیگر جدا بمانند.

اسکن ها نشان داده بود دوقلوی مذکور مغزهای متمایزی دارند که به درستی شکل نگرفته اند. بنابراین تکه پلاستیک و سیستم pulleyهمراه آن به تصحیح آن یاری کرد.

در آخرین عمل جراحی مهم پزشکان با استفاده از استخوان های این دختربچه ها جمجه های جدید ساختند. آنها همچنین از توسعه دهنده های بافت (tissue expanders) استفاده کردند تا تضمین گردد پوست بدن روی سر بچه ها گسترش می یابد.

پس از عمل سوم، جراحی های کوچکی انجام شد تا دوقلوها بتوانند به طور مستقل از یکدیگر زندگی نمایند.

به گفته پزشکان این عمل های جراحی بیش از 50 ساعت طول کشید و 100 نفر از کارکنان بیمارستان در آن شرکت داشتند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "جراحی دوقولوهای به هم چسبیده با واقعیت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی دوقولوهای به هم چسبیده با واقعیت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید