تمجید AFC از دفاع بی نقص پرسپولیس در دیدار مقابل السد

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از عملکرد خط دفاع تیم پرسپولیس در دیدار مقابل السد قطر تمجید کرد.

تمجید AFC از دفاع بی نقص پرسپولیس در دیدار مقابل السد

به گزارش خبرنگاران، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز (پنجشنبه) در مطلبی، به برتری یک بر صفر پرسپولیس ایران مقابل السد قطر، در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت که به توضیح زیر است:

پرسپولیس ایران پس از تضمین برتری یک بر صفر در دیدار رفت در قطر، بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل السد قطر را با یک گل جلوتر از حریف شروع می نماید، هرچند این تیم در بیشتر دقایق بازی به دفاع می پرداخت.

تیم بلندپرواز خسوالدو فریرا در شرایطی به بازی آمد که به نظر می رسید از غیبت بسیاری از بازیکنان کلیدی پرسپولیس استفاده کند، اما پس از عملکرد بی نقص دفاعی تیم میهمان، ناامید شد. پیش از آنکه پنالتی علیپور در دقیقه 86، برتری غیرمنتظره را برای پرسپولیس رقم بزند.

میزبان از همه جهات تیم برتر زمین بود و برای نشان دادن آن تنها یک گل کم داشت. السد مالکیت 67.5 درصد و 527 پاس با دقت 81.4 درصد را به ثبت رساند. نقشه زیر نشان می دهد چقدر از زمان بازی در زمین پرسپولیس سپری شد. در تصویر معین است که به طوری قابل ملاحظه، توپ به طور معمول در محوطه جریمه پرسپولیس بود، هرچند تیم برانکو ایوانکوویچ از عقب نشستن و فعالیت کمتر در انتهای زمین حریف راضی بود.

پرسپولیس مجبور بود از دو مدافع اصلی خود استفاده نکند. سیامک نعمتی برای پر کردن جای حسین ماهینی، مدافع راست مصدوم پرسپولیس، به عقب آمده بود و به جای محمد انصاری هم که یک بازی از همراهی تیمش محروم بود، علی مصلح به میدان رفت.

هرچقدر که بازی پیش می رفت، نشانه های کمی از اینکه این دفاع موقتی است، دیده می شد، چون مدافعان پرسپولیس موفق شدند بارها حملات السد را خنثی نمایند.

دو مدافع باتجربه پرسپولیس یعنی سیدجلال حسینی (3) و شجاع خلیل زاده (4) 24 مرتبه موقعیت های حریف را دفع کردند. بسیاری از این قطع توپ ها حیاتی بود و همان طور که در تصویر دیده می گردد، توپ در این صحنه ها در حال ورود به محوطه جریمه پرسپولیس بود.

نعمتی (88) و مصلح (69) هم مسئولیت های خود را به صورت کامل انجام دادند و به قطع توپ های ارسالی به مهاجم 12 گل مسابقات، یعنی بغداد بونجاح یاری کردند، بازیکنی که تنها یک ضربه در چارچوب داشت. رویکرد دفاعی پرسپولیس پایه گذار گلی دیرهنگام و خامه ای روی کیک غول های ایران شد. در حالی که ناامیدی السد بیشتر می شد، این تیم برای گلزنی در دقایق آخر جلو آمد و فضای عقب را خالی کرد که حریف با یک ضدحمله خطرناک، از آن استفاده کرد.

این خلیل زاده بود که کار بزرگ را انجام داد. او پس از قطع توپ ژاوی، یک پاس بی نقص برای علیپور ارسال کرد. خوخی بوعالم مدافع تیم السد، در صحنه ای که علیپور از او عبور کرد و با سرنگونی در محوطه جریمه السد یک پنالتی گرفت، غافلگیر شد. السد بهای نداشتن تمرکز کافی را پرداخت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تمجید AFC از دفاع بی نقص پرسپولیس در دیدار مقابل السد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید AFC از دفاع بی نقص پرسپولیس در دیدار مقابل السد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید