تعطیلی موقت نیروگاه های زغالی ، راه حل کره ای ها برای مبارزه با آلودگی هوا

به گزارش ساعت دیواری، کره جنوبی در کوشش برای کاهش آلودگی هوا در فصل زمستان از ماه آینده یک چهارم نیروگاه های برق فعال با سوخت زغال سنگ را به شکل موقت تعطیل می نماید.

تعطیلی موقت نیروگاه های زغالی ، راه حل کره ای ها برای مبارزه با آلودگی هوا

به گزارش ساعت دیواری به نقل از رویترز، وزارت انرژی کره جنوبی روز پنجشنبه گفت دست کم 15 نیروگاه سوخت زغال سنگ این کشور بین ماه های دسامبر تا فوریه به حالت تعطیل درمی آیند و انتظار می رود 45 نیروگاه باقیمانده بتوانند برق مورد احتیاج مردم و ساختمان ها را در طول زمستان تامین نمایند.

  • ارزان ترین منابع فراوری برق دنیا اعلام شد

کمیته ریاست جمهوری سپتامبر گذشته پیشنهاد نموده بود فعالیت 14 نیروگاه از ماه دسامبر تعلیق گردد و اگر احتیاج شد، تعداد نیروگاه های زغال سنگی تعطیل شده به 27 افزایش یابد. کره جنوبی چهارمین اقتصاد برتر آسیاست و 60 نیروگاه زغال سنگی فعال دارد که 40 درصد برق مورد احتیاج این کشور را تامین می نمایند اما کارشناسان معتقدند فعالیت این نیروگاه ها یکی از دلایل افزایش آلودگی هوا به ویژه در ماه های سرد سال است.

فعالیت بعضی از نیروگاه های قدیمی نیمه جنوبی شبه جزیره کره پیش تر تعلیق شده و دیگر نیروگاه ها هم در ماه های سرد سال از دسامبر تا فوریه با 80 درصد توان کار می نمایند. انتظار می رود انرژی مورد احتیاج کره جنوبی در اوج مصرف در چهارمین هفته ژانویه به 87 هزار مگاوات برسد و اگر سرما به شکلی غیرمنتظره شدت یابد، این احتیاج تا 92 هزار مگاوات بالا می رود.

بهار سال جاری بخش هایی از کره جنوبی با خاکستر سفید پوشیده شده بود و کار به جایی رسید که نخست وزیر هشدار داد به شرط کاهش نیافتن آلودگی، این کشور با یک فاجعه اجتماعی روبرو خواهد شد. از آدینه این هفته استفاده غیرضروری از خودروها سه روز در هفته ممنوع می گردد اما بعضی می گویند این کارها در کاهش آلودگی هوا موثر نیست.

افزایش فزاینده میزان ریزگردها به ویژه در سئول تنش سیاسی میان کره جنوبی و چین را افزایش داده است. کارشناسان معتقدند منشاء دست کم 50 تا 70 درصد ریزگردهای پایتخت کره کشور همسایه یعنی چین است؛ ادعایی که پکن آن را رد و به کره ای توصیه نموده است مشکل را در نیروگاه ها، خودروها و کارخانه های خود بجوید.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعطیلی موقت نیروگاه های زغالی ، راه حل کره ای ها برای مبارزه با آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی موقت نیروگاه های زغالی ، راه حل کره ای ها برای مبارزه با آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید