الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!

به گزارش ساعت دیواری، عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهوری آمریکا گفت که ترامپ می تواند کشورهای عربی خلیج فارس را بدوشد ولی نه به بهانه یمن.

الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!

به گزارش گروه بین الملل ساعت دیواری، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا در خصوص یمن واکنش نشان داد و از او خواست به دوشیدن کشورهای عربی ادامه دهد.

او در حساب توییتری خود نوشت: ترامپ در تقابل خود با ایران در تنگه هرمز شکست خورده است؛ برای همین، دوباره برگشته و می خواهد از طریق یمن، [کشورهای عربی] خلیج [فارس] را بدوشد.

محمدعلی الحوثی

دونالد ترامپ دیروز طی اظهاراتی مدعی شد که ایران در یمن حضور دارد و باید از این کشور خارج گردد. یمن به گواه سازمان های بین المللی و اعتراف ائتلاف سعودی بیش از چهار سال است که در محاصره زمینی، دریایی و هوایی این ائتلاف بوده و ارتباط آن با خارج کاملا قطع است.

محمد علی الحوثی در ادامه توییت خود نوشت: ترامپ باید در بازی کثیف خود، [کشورهای عربی] خلیج [فارس] را به دور از یمن بدوشد.

تعبیر دوشیدن در حوزه مسائل سیاسی بیشتر برای نحوه تعامل آمریکا با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس استفاده می گردد. دونالد ترامپ خود برای اولین بار در جریان رقابت های انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آل سعود را گاو شیردهی خواند که در صورت تمام شدن شیرش باید سر آن را برید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحوثی خطاب به ترامپ: کشورهای عربی را بدوش اما نه به بهانه یمن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید