افزایش چشمگیر حمایت مردم آمریکا از استیضاح ترامپ

به گزارش ساعت دیواری، تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد میزان حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

افزایش چشمگیر حمایت مردم آمریکا از استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل ساعت دیواری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک که روز دوشنبه منتشر شده حاکی است که بیش از 47 درصد مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ و برکناری وی از قدرت حمایت می نمایند که این رقم نسبت به 5 روز گذشته بیش از 10 درصد رشد داشته است.

در نظرسنجی قبلی که 25 سپتامبر منتشر شده بود بیش از 57 درصد رای دهندگان آمریکایی با استیضاح و برکناری ترامپ مخالفت نموده بودند. بیشترین علت رشد فزاینده حمایت افکار عمومی آمریکا از استیضاح ترامپ، حمایت گسترده دموکرات ها بوده است. بیش از 90 درصد دموکرات ها در این نظرسنجی از استیضاح ترامپ حمایت نموده اند. این رقم در نظرسنجی هفته گذشته به 73 درصد رسیده بود.

بیش از 34 درصد مستقل ها نیز از استیضاح ترامپ حمایت نموده اند. این در حالی است که 92 درصد جمهوریخواهان مخالف استیضاح ترامپ بوده اند.

بیش از 52 درصد رای دهندگان نیز اعلام نموده اند که از روند تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ حمایت می نمایند.

حدود 56 درصد مردم آمریکا نیز گفته اند که ترامپ بر این باور است که فراتر از قانون است و 42 درصد نیز با این دیدگاه مخالفت نموده اند. 54 درصد شهروندان آمریکایی نیز گفته اند که ترامپ از قدرت و اختیاراتش سوء استفاده می نماید.

50 درصد آمریکایی ها در این نظرسنجی اعلام نموده اند که تعاملات ترامپ با رئیس جمهور اوکراین نادرست بوده است و 40 درصد مخالف این مساله بوده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش چشمگیر حمایت مردم آمریکا از استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چشمگیر حمایت مردم آمریکا از استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید