اعلام ساعت کاری ادارات تهران در بحران کرونا ، دستگاه ها به این اشخاص مرخصی دهند

به گزارش ساعت دیواری، فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاههای عمومی تا اطلاع ثانونی و تغییر شرایط بیماری از ساعت 8 تا 13 است.

اعلام ساعت کاری ادارات تهران در بحران کرونا ، دستگاه ها به این اشخاص مرخصی دهند

به گزارش ساعت دیواری به نقل از ایرنا، علیرضا زالی روز شنبه دهم اسفند ماه در جمع ساعت دیواری اضافه کرد: پیرو هماهنگی اجرا شده با استاندار تهران و جلسات برگزار شده، کارگروهی برای رصد دائمی شرایط و تصمیم گیری های مقتضی تشکیل شد تا سیاست های مدیریت بیماری کووید 19 در تهران مشخص و ابلاغ شود.

وی گفت: اهم این مصوبات برای کاهش تردد در استان و شهر پرجمعیت تهران این است که در تمام دستگاه های دولتی و عمومی غیر دولتی که 6 روز در هفته کار می کنند، ساعت کاری از 8 صبح تا 13 است.

وی اضافه کرد: فعالیت رستوران هایی که توزیع غذا را در ادارات انجام می دهند نیز ممنوع می شود و قرار بر این شد که این رستوران ها کار توزیع غذا را متوقف کنند.

زالی ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی که می توانند از ظرفیت دورکاری استفاده کنند نیز بر اساس پروتکلی که خودشان تدوین می کنند می توانند از ظرفیت دورکاری پرسنل استفاده کنند.

وی گفت: این دستگاه ها می توانند با همکاری پزشک معتمد خود نسبت به دادن مرخصی به گروه های در خطر شامل افراد بالای 60 سال، بانوان باردار و شیرده یا بانوانی که کودک زیر سه سال دارند یا بانوانی که همسر بیمار دارند، اقدام کنند.

فرمانده مدیریت بیماری کرونا در تهران اضافه کرد: افرادی که دیابت پیشرفته دارند و افرادی که دچار ضعف ایمنی یا سابقه ابتلا به سرطان دارند یا از داروی کاهنده سطح ایمنی استفاده می کنند یا مدتهاست داروهای کورتنی استفاده می کنند یا به بیماری کبدی مبتلا هستند و افراد دچار بیماری کلیوی مشمول این نوع مرخصی هستند که به صورت تقلیل ساعت کاری یا مرخصی استفاده می کنند.

وی گفت: جانبازان شیمیایی نیز مشمول مرخصی اجباری بدون احتساب سنوات هستند. قرار شد مسئولان دستگاه هایی که جنبه های امدادی و درمانی دارند برنامه ریزی داشته باشند که ارائه خدمات امدادی دچار چالش نشود.

زالی اضافه کرد: در دستگاههای دولتی و عمومی تا اطلاع ثانونی این پروتکل را اعمال می شود و متناسب با شرایط در روزهای آینده ممکن است تصمیمات جدیدی گرفته شود و با هماهنگی استاندار تهران سعی شد در ابلاغ این مصوبه مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و شرایط استان تهران در نظر گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: با هماهنگی آموزش و صدا و سیما مدرسه تلویزیونی راه افتاده است. در این شرایط بحرانی می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم که به نوعی ترویج عدالت آموزشی هم هست و قرار شد با هماهنگی آموزش و پرورش از ظرفیت آموزش مجازی هم استفاده شود.

وی اضافه کرد: در جلسه ای که با وزیر ارتباطات داشتیم قرار شد از ظرفیت فناوری های نوین ارتباطی و تقویت این زیرساختها نیز در شهر تهران استفاده شود

وی گفت: با هماهنگی کننده وزیر بهداشت قرار شد که از ظرفیت سامانه 190 وزارت بهداشت و 4030 که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ایجاد شده برای تقویت زیرساختهای حمایتی و آموزشی استفاده شود تا تردد مردم برای دریافت اطلاعات پیشگیرانه و درمانی به حداقل ممکن برسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعلام ساعت کاری ادارات تهران در بحران کرونا ، دستگاه ها به این اشخاص مرخصی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام ساعت کاری ادارات تهران در بحران کرونا ، دستگاه ها به این اشخاص مرخصی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید