اجرای طرح هادی برای 60 روستای بافت

به گزارش ساعت دیواری، معاون عمرانی فرماندار بافت گفت: طرح هادی برای 60 روستای فاقد دهیاری با اعتبار 710 میلیون تومان تا سه ماه آینده در این شهرستان اجرا می گردد.

اجرای طرح هادی برای 60 روستای بافت

به گزارش خبرنگار از، منصور شهابی نژاد، معاون عمرانی فرماندار بافت امروز در جلسه بازآفرینی بافت های فرسوده و حاشیه نشینی گفت: بر طبق بخشنامه موقوفات باید به شهرداری ها و دهیاری ها عوارض بدهند و از ظرفیت معافیت های عوارض شهری برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استفاده گردد.

او گفت: کارگروهی برای جذب سرمایه بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی تشکیل گردد، طرح هادی برای 60 روستای فاقد دهیاری با اعتبار 710 میلیون تومان تا سه ماه آینده انجام می گردد.

در ادامه جلسه محمد عزت آبادی، رییس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان بافت گفت: پنج محل در شهر بافت برای بازآفرینی معین شده است که یکی آن ها را به عنوان پایلوت برای انجام مرمت و پیاده رو سازی معرفی کرد.

همچنین در ادامه جلسه شیبانی شهردار بزنجان گفت: با توجه به اینکه مسئولان استان گفتند که بازآفرینی جمعیت شهر های کمتر از 20 هزار نفر انجام نمی گردد بازآفرینی شامل شهر بزنجان نمی گردد در صورتی که در قانون اسمی از جمعیت شهر برای بازآفرینی نبرده است.

بهنام سلاجقه رییس بنیاد مسکن شهرستان بافت با بیان اینکه 55 درصد منازل مسکونی روستایی مقاوم است در ادامه جلسه گفت: 200 هزار ساخت و ساز جدید برای بهسازی و مقاوم سازی در کشور دیده شده است که 15 هزار واحد سهمیه استان کرمان است و از 100 سهمیه اولیه شهرستان تا الان 20 نفر به بانک معرفی شده اند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح هادی برای 60 روستای بافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح هادی برای 60 روستای بافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید