تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در بحرین

مدتی است که کشور بحرین تبدیل به یکی از مناطق جذاب برای سرمایه گذاری از سوی شرکت های فناوری چین گردیده است. این موضوعی مهم و استراتژیک است که می تواند به برگ برنده بحرین در منطقه تبدیل گردد.

تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در بحرین

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی ان بی سی، سیمون گالپین عضو هیئت مدیره توسعه اقتصادی بحرین گفت که شرکت های فاوری چینی می دانند بحرین به زودی به مرکز تجارت الکترونیک منطقه تبدیل می گردد.

این موضوع کاملا روشن است که دولت بحرین در کوشش برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و ایجاد یک اقتصاد دیجیتالی است.گالپین در مجمع جهانی اقتصاد در تیانجین گفت که شرکت های بین المللی متعددی در کوشش برای ساخت فروشگاه در مرکز بحرین هستند. زیرا این کشور مکانی مقرون به صرفه برای سرمایه گذاری است.

بحرین خود را برای آینده دیجیتالی آماده می نماید طبق گزارش هیئت توسعه اقتصادی بحرین، پادشاهی بحرین از شرکت های تجارت الکترونیک چین حمایت می نماید چرا که معتقد است این شرکت ها تجربه مناسبی در اقتصاد بدون نفت دارند.

بحرین مانند بسیاری دیگر از اقتصادهای خاورمیانه، با تمرکز بر ایجاد یک اقتصاد دیجیتال در کوشش برای کاهش وابستگی به درآمدهای حاصل از انرژی است.

گالپین شرح داد: بحرین، مرکز حمل و نقل قدرتمندی در منطقه است، درواقع بحرین به عنوان یک مکان عالی برای مراکز تحویل به حساب می آید، به طوری که شرکت هایی که قرار است مرسولات خود را به کشورهای همسایه تحویل دهند، می توانند شرکت های خود را در بحرین مستقر نمایند و این تحویل را از طریق جاده ها انجام دهند.

به گفته صندوق بین المللی پول، بحرین اخیرا اقدامات ریاضت اقتصادی را کاهش داده است و به نظر می رسد که کسری بودجه این کشور بسیار کمتر از ماه های گذشته است. به شکلی که انتظار می رود بحرین 11.9 درصد فراوری ناخالص داخلی را به خود اختصاص دهد.

همراه تور چین ما باشید.

منبع: انتخاب

به "تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در بحرین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید