شروع کوشش های دولت پاکستان برای تامین امنیت مجالس عزای حسینی

به گزارش ساعت دیواری، همزمان با نزدیک شدن ایام محرم کوشش های دولت پاکستان برای تامین امنیت مجالس عزای حسینی در شهرهای مختلف این کشور شروع شد.

شروع کوشش های دولت پاکستان برای تامین امنیت مجالس عزای حسینی

به گزارش دفتر منطقه ای ساعت دیواری به نقل از داون نیوز، همزمان با نزدیک شدن ماه محرم مسلمانان پاکستانی اعم از شیعه و سنی خود را برای عزاداری سالار شهیدان آماده می نمایند.

گزارش ها حاکی است دولت های ملی و ایالتی پاکستان برای تامین امنیت مجالس عزا تدابیر گسترده ای اتخاذ خواهند کرد.

طبق اعلام انجام شده از تاریخ هشتم تا دهم محرم در شهر کراچی و تمام ایالت سند موتور سواران نمی توانند سرنشین دیگری را نیز سوار نمایند.

در بیانیه دولت سند آمده است این تصمیم برای تامین امنیت عزاداران اتخاذ شده و با افرادی که این قانون را نقض نمایند برخورد صورت خواهد گرفت.

همچنین تجمع بالاتر از 5 نفر جز برای برقراری مراسم عزاداری ممنوع است و دولت های ایالتی با استفاده از دوربین های مدار بسته شهرهای مختلف را کنترل خواهند کرد.

علاوه بر این در دهه اول محرم حتی استفاده از اسلحه های دارای مجوز نیز برای مردم عادی ممنوع است.

دولت سند از تمام دسته های عزاداری خواسته قبل از حرکت مجوزهای لازم را دریافت نمایند و پس از پاکسازی منطقه توسط تیم های مخصوص اقدام به حرکت در خیابان ها نمایند.

علیرغم اینکه وضعیت امنیتی پاکستان نسبت به سال های گذشته بهبود خوبی داشته است با این حال تامین امنیت جانی عزاداران یکی از دغدغه های اصلی مسئولین پاکستانی است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع کوشش های دولت پاکستان برای تامین امنیت مجالس عزای حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کوشش های دولت پاکستان برای تامین امنیت مجالس عزای حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید